İLKÖĞRETİM VE LİSE

 

İlk Öğretim ve Lise

Letonya’da uluslararası okullarda, ilköğretim ve ortaöğretim eğitimi sağlıyoruz. Uluslararası okullar yurtdışında ilköğrenim görmek ve yurtdışında lise eğitimi almak isteyen tüm öğrenciler ve öğrencilerin aileleri için idealdir. Letonya’da yaşayan, yaşayacak olan ve yurtdışına eğitim verilmesini dileyen ailelerin çocukları için ilköğretim ve lise düzeyinde Letonya’da eğitim sağlamakta olan bu kuruma Baltık Yurtdışı Eğitim olarak destek vermekteyiz.

Öğrenciler aldıkları eğitim süresince disiplinli bir uluslararası lise ve ilköğrenim deneyimi yaşayacaklar ve ayrıca profesyonel mesleki eğitim imkanı alarak mesleki alanlarda ilerleme imkanlarına başlangıç sağlanmış olacaktır. Tüm öğrenciler, okul psikoloğu tarafından test edilir ve her öğrenci bağımsız olarak eğitime adapte edilir. Bunun sonucunda, öğrencilerin eğilim ve yetenekleri belirlenerek geleceğe daha iyi hazırlanırlar.

Ayrıca, Letonyada lise veya ilköğrenim eğitimi alacak öğrencilerimiz İngilizce’nin yanısıra İspanyolca, İtalyanca ve Fransız gibi dilleri öğrenme imkanı bulacaklardır. Bu dil eğitimleri, anadili olan hocalar tarafından verilecektir. Ayrıca, öğrencilerimizin yurtdışına çıkma imkanı da bulunacağından arzu ettikleri dilleri öğrenmede sıkıntı yaşamayacaklardır.

Tüm bunların yanısıra, öğrencilere birçok sosyal aktivite sağlanarak öğrencilerin iletişim yeteneği ve yaratıcılığı geliştirilmesi hedeflenmektedir.[vc_column][vc_column_text]

Daha fazla bilgi için: İletişim