LETONYA SPOR EĞİTİM AKADEMİSİ

 

Letonya Spor Eğitim Akademisi

Akademi ilk olarak 6 Eylül 1921 yılında Letonya Fiziksel Eğitim Enstitüsü adıyla kurulmuştur. 8 Kasım 1991 yılında ise Letonya Spor Eğitim Akademisi ismini almıştır. Letonya Spor Eğitim Akademisi, 14 Temmuz 1998 yılında bir devlet yüksek eğitim enstitüsü olarak onay almıştır. Letonya Spor Eğitim Akademisi’nin ilk müfredatı  10 Mart 1992 yılında Letonya Cumhuriyeti Yüce Divanı taradından onaylanmıştır.

Letonya Spor Eğitim Akademisi, geleceğin spor uzmanlarını ve eğitimcilerini yetiştiren Letonya’daki tek özelleşmiş yüksek eğitim kurumudur. Letonya Spor Eğitim Akademisi’nin asıl amacı, hem teorik hem uygulamalı olarak öğrencilere fiziksel eğitimi, fiziksel eğitim eğitim öğretmenliği ve fiziksel gelişim uzmanlığı sağlamaktır.

Letonya Spor Eğitim Akademisi, spor bilimi aktivitelerini de bünyesinde barındırmaktadır. Halihazırda, Letonya Spor Eğitim Akademisi dahilinde Rekreasyon ve Çevre Enstitüsü, Hareket Ergonomisi Enstitüsü, Spor bilimi Enstitüsü, Öğretment eğitim geliştirme enstitüsü birçok bilimsel araştırma enstitüsü oluşturulmuştur.

Letonya Spor Eğitim Akademisi’nin gelecek hedefi, spor biliminde gelişmiş inovatif araştırma sunmak ve eğitim prosesine bunu entegre etmek ve yetenekli, başarılı ve rekabetçi spor uzmanları yetiştirmek için uluslararası alanda tanınmış yüksek kaliteli eğitim sunmaktır.

Letonya Spor Eğitim Akademisi’nin çalışanları ve akademik kadrosu, yaklaşık olarak bir asırlık olan geçmişlerinden ileri gelen gelenekleriyle gerekliliklerin ve sorumluluklarının öneminin bilincindedir. Bu gelenek, her zaman daha iyi kaliteli eğitim için, daha fazla olanak sağlamaya devam etmeyi gerektirmektedir.

Bilgi güçtür. Sağlamakta olduğumuz çok sayıda yurtdışı doktora programları ve spor akademi programları ile en güçlü siz olun.

Daha fazla bilgi için: İletişim

 

Doktora Programları Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti, Avro
Spor Bilimleri 3.5 11000