[vc_row full_width=”stretch_row_content_no_spaces” bg_type=”image” bg_image_new=”24769″ bg_image_repeat=”no-repeat” bg_image_posiiton=”1600 × 800″ bg_override=”full” el_class=”inner-slider-bg lang-page”][vc_column][vc_column_text css_animation=”right-to-left” el_class=”innerslider”]

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1431952396125{margin-top: 25px !important;}” el_class=”inner-content-about”][vc_text_separator title=”Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi” border_width=”3″][vc_column_text css=”.vc_custom_1583061728170{margin-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}”]Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi, Letonya’daki tek tarımsal eğitim sağlayan eğitim kurumu olarak ilk 1775 yılında “Academia Petrina” ismi ile kurulmuştur. 1936 yılından itibaren Jelgava Sarayı’nda bulunmaktadır. Şu an Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi ilgili araştırma alanlarında Letonya ve tüm dünyada katkı sağlayan 7000 öğretim görevlisi ve 300 araştırmacıya sahiptir.

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi Baltık Bölgesi’ndeki öncül üniversitelerden biridir. Her ülkenin ekonomisi için önemli eğitim programları sunan Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi 150 yıldan uzun süredir eğitim sağlamaktadır. Üniversiteye ilk ismini veren ve ilk eğitim programları olan tarımın yanısıra, öğrenciler veterinerlik, gıda teknolojileri, ormancılık, mühendislik bilimi, bilgi teknolojileri, pedagoji, sosyal bilimler ve ekonomi alanında da eğitim alabilmektedir. Yıllar içerisinde bahsedilen eğitim alanları akademik ve pazarın isteklerine karşılık veren araştırma kapasitesine büyük bir etkide bulunmuştur.

Aynı zamanda Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi, ekonomiyi ve rekabeti küresel alanda güçlendiren akademik kadrosunun bilimsel başarılarından dolayı da gurur duymaktadır. Ayrıca yurtdışında veterinerlik eğitimi almak isteyen tüm öğrenciler için Letonya’da tek İngilizce veterinerlik eğitimini sağlayan üniversitedir.

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi, öğrencilerin kendilerini ruhsal olarak zengin ve fiziksel olarak güçlü bireyler olmasını amaçlayan kültürel ve spor geleneklerine sahiptir.

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi’nde okurken öğrencilerin başkenti olarak kabul edilen Jelgava şehri ile tanışacak ve dersleri Baltık Bölgesi’ndeki en büyük alanda dinleme şansına sahip olacaksınız.

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi bilgi, yetenek ve tecrübe çeşitliliğini genişletebilmenizi sağlamak için size beklemektedir. Letonya’da eğitim olanakları açısından değerlendirildiğinde önemli bir yer tutmaktadır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Daha fazla bilgi için: İletişim

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1432151947794{margin-top: 25px !important;}”][ultimate_heading main_heading=”Yüksek Lisans Eğitim Ücretleri” main_heading_color=”rgba(0,0,0,0.75)” heading_tag=”h4″ main_heading_style=”text-decoration:underline;,font-weight:bold;” el_class=”heading-text”][/ultimate_heading]

Yüksek Lisans Programları Eğitim Süresi Öğretim Ücreti, Avro
Zirai Gıda İşletmeciliği 2 3000
Bilgi Teknolojileri 2 2500
Ziraat Mühendisliği 2 3000
Kariyer Danışmanlığı 2 2200
Gıda Bilimi 2 4000
Gıda Hijyeni 1,1 3000
İşletme Yönetimi 1.5-2 2500
Kurumlar Sosyolojisi ve Kamu Yönetimi 2 2500
Peyzaj Mimarlığı ve Planlaması 2 4000