blog

Yurt Dışında Dil Eğitiminin Üniversitede Alınmasının Avantajları

Yurt dışında dil eğitimi, teorik bilginin ve alışılagelmiş ezberlerin dışına çıkmak ve yaşayarak öğrenmek için önemli bir fırsattır. Konuşma pratiğinin ve yabancı dile maruz kalmanın teorik bilgiye göre çok daha kalıcı öğrenme sağladığı bilinmektedir. İngilizce bilme oranının çok yüksek olduğu kuzey ülkelerinde yabancı dil eğitimini tercih ederek alışverişinizden telefon görüşmelerinize kadar gündelik yaşamınızdaki her anı yabancı dil pratiğine çevirebilirsiniz. Dil eğitiminiz devam ederken çalışma imkanınızda bulunmaktadır. Baltık bölgesinin dil eğitiminde ve yaşam konusunda daha birçok avantajı bulunmaktadır.

1. Akademisyenler ve Ana Dili İngilizce Olan Eğitimciler Tarafından Dil Eğitimi

Dil eğitimi üniversite bünyesinde verildiğinden akademisyenlerden dil eğitimi alma fırsatı ve üniversite ortamının kalitesi elde edilebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerce bu eğitim, hazırlık eğitimi olarak verilmektedir. Bu sayede birçok dil seviyesinden öğrenci ile aynı ortamda eğitim alıyor olursunuz ve bu durum pratik yapma imkanınızı arttırır. Normal kurslarda ise genelde kursa gelenlerin bilgisi iyi değildir, bu yüzden pratik yapma şansınız azalır.

2. Vize ve Çalışma İzni

Birçok Avrupa ülkesinden daha kolay vize sağladığı gibi, çalışma izni konusunda da avantajlıdır. Uzun süreli dil eğitimleri, aynı zamanda üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi de olduklarından çalışma izni olanağı sağlamaktadır. Böylece eğitiminiz devam ederken masraflarınızı karşılamak ve daha özgür olmak için şansınız artar!

3. Avrupa’da İkinci Dil Bilme Oranının En Yüksek Olduğu Ülkelerde Eğitim

Baltık Bölgesi Avrupa’da en yüksek en az iki dil bilme oranına sahip ülkelerinden oluşmaktadır. Genç nüfusun %80’i toplam nüfusun %55’i İngilizce bilmektedir. Ayrıca, %91’i Rusça ve %18’i Almanca bilmektedir.

4. Uluslararası Eğitim Atmosferi

Bir üniversitedesiniz. Bu size öğrenciliği bir kursta olmaya kıyasla çok daha iyi hissettirecektir. Üniversite bünyesinde farklı ülkelerden gelen öğrencilerle aynı ortamı paylaşma, arkadaşlıklar ve profesyonel bağlantılar kurma fırsatı elde edecek, tüm bunları yaparken dil pratiği yapmaya devam ediyor olacaksınız. Farklı aksanlara ve kelimelere maruz kalmak dinleme becerilerinizi çok daha hızlı geliştirecektir.

5. Farklı Seviyelerde Konuşma Pratiği İmkanı

Yurt dışında dil kurslarında sizinle aynı dil seviyesinde veya daha gerideki bireyler çoğunlukta iken, üniversite ortamında alacağınız dil eğitiminizde farklı seviyelerden dil bilgisine sahip öğrencilerle bir arada olursunuz. Konuşurken kendinizi rahat ettiğiniz kişileri seçebilir, yabancı dil pratiği yapabilirsiniz.

6. Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi Avantajları

Letonya ve Litvanya birer Avrupa Birliği ülkesidir. Bu ülkelerden birinde vizenizin bulunması halinde tüm Avrupa’da serbest dolaşım hakkı elde edebilirsiniz. Avrupa içindeki en uzak mesafelere bile 10 Avro’dan başlayan uçak biletleri ile seyahat edebilirsiniz. Böylelikle eğitiminiz devam ederken düşük maliyetlerle farklı kültürleri görmek, bağlantılarınızı genişletmek için fırsatlar elde edersiniz. Tüm bunları yaparken konuşma ve farklı aksanlarda dinleme becerilerinizi geliştirmiş olursunuz.

Süreçlerde yalnız değilsiniz. Baltık Yurtdışı Eğitim olarak sizleri eğitim alacağınız yerde de yalnız bırakmıyor, havalimanında karşılıyoruz ve eğitiminiz süresince yaşam konularında destek vermeye devam ediyoruz. Ayrıca vize ve çalışma izni süreçleri, oturum kartı alma işlemleri, üniversite kayıt ve belgelerin takibi gibi elzem noktalarda süreci birlikte yürütüyoruz.

Merak ettiklerinizi iletmek ve yeni bir maceraya atılmak için formumuzu doldurarak bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız mümkün olan en kısa sürede sizlere ulaşmaktadır.