blog

Yurtdışında Spor Eğitimi

Ülkemizde her yıl binlerce genç, uluslararası imkanların daha iyi olması nedeniyle yurt dışında spor eğitimini tercih etmektedir. Spor konusunda eğitim almak isteyenlere birçok imkân sağlayan Avrupa Birliği, eğitim alan kişilerin projeler geliştirmelerine ve ilerlemelerine de destek olmaktadır. AB ülkelerinden olan Letonya ve Litvanya, spora tarihi bir önem vermektedir. Yurtdışında spor eğitimini bu ülkelerde almanın kendine özel birçok avantajı bulunmaktadır.

 

  1. Öğrenci ve Sporcu Değişim Programları 

Öğrenci değişimi, AB fonları ile desteklenen, öğrencilerin üniversite eğitimlerinin belli dönemlerini farklı ülkelerde yapmalarını sağlayan ücretsiz bir programdır. Öğrenci değişimine katılan öğrenciler, sporcu değişim programları için de fırsat elde etmiş olmaktadır.  Böylece birden fazla üniversite ve ülkede eğitim alırken, birçok ülkeden arkadaşlıklar ve profesyonel çevreler edinmiş olacaksınız. Gelecekte edineceğiniz bağlantılarınız ile proje geliştirebilir, eğitimler düzenleyebilir ve özgeçmişinizi güçlendirebilirsiniz.

 

  1. Proje Geliştirme Olanakları

Proje geliştirmek için spor eğitimi veren üniversiteler bünyesinde çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Projenizin kapsamı bir hareketlilik, müsabaka veya eğitim düzenlenmesi çeşitli alanlarda olabilir. Gerçekleştireceğiniz çalışmalarda üniversite olanaklarını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra akademisyenlerinizden danışmanlık alabilirsiniz. Bu tür faaliyetlerle bir yandan tanınırken bir yandan gelir de elde edebilirsiniz.

 

  1. Federasyonlara Kayıt ve Profesyonel Hayata Hazırlıkta Kolaylıklar

Profesyonel kariyeriniz için federasyonlara kayıt sürecinde Türkiye’de ve diğer birçok ülkede prosedürler çok zaman almakta, kayıt süreci uzun zaman almaktadır. Letonya’da ve Litvanya’da bu süreçler daha rahat ilerlemektedir. Böylece profesyonel hayatınızla ilgili hazırlıklarınızda prosedürlere boğulmadan işinize odaklanırsınız.

  1. Düşük Yaşam Giderleri, Kaliteli Hizmetler

Yurt dışında üniversite eğitiminde en çok merak edilenlerden konulardan biri yaşam masraflarıdır. Bu bölgede yaşamak Avrupa’nın birçok bölgesinden daha ekonomiktir. Özellikle iletişim ve ulaşım giderleri çok düşük ücretlerle karşılanabilmektedir. Spor eğitimi veren üniversitelerdeki öğrencilere özel uygun fiyatlı konaklama (yurt) imkanları sağlanabilmektedir.

 

  1. Sovyet Spor Disiplini

Letonya ve Litvanya’daki üniversitelerde spor eğitimi Sovyetlerden gelen disipline dayanmaktadır. Bölgede basketbol, voleybol gibi alanlar başta olmak üzere sporun birçok branşında kaliteli bir eğitim verilmektedir. Kültürlerinde sporun önemli bir yere sahip olması, eğitim kalitesine birçok katkıda bulunmuş, ülkenin spora yatırım yapmasını sağlamıştır.

Baltık bölgesinin spor ve yaşam avantajlarından en iyi şekilde faydalanmanız için sizleri eğitim hayatınızın her anında destekliyoruz. Dokümantasyon işlerinizi ve üniversite kayıtlarınızı tamamlıyor, sonrasında sizi havalimanında karşılıyoruz. Bu ayrıcalıklardan faydalanarak yurt dışında spor eğitiminizi tamamlamak için bize ulaşabilirsiniz.