blog

Yurtdışında Spor Eğitimi

Yurtdışında Spor ve BESYO Eğitimi

Ülkemizde spor eğitimi almak isteyen öğrenciler, düşük kontenjanlar, zorlu özel yetenek sınavları, sınırlı uzmanlaşma alanları gibi birçok sorunla karşı karşıya kalırken, sınava hazırlık için özel kurslara da zaman ve para harcamaktadırlar. Bu zorlu ve yıpratıcı süreç öğrencilerimizi ve ailelerini hem maddi hem manevi açıdan yorduğu gibi değerli zamanlarına da mal olmaktadır. Genel duruma baktığınızda Öğrencilerimizin ve ailelerinin daha okula başlamadan belki okumak için harcayacağından fazla maddi ve manevi çaba göstermek zorunda kaldıkları görülmektedir.
Yurtdışında spor eğitimi almak tüm bu olumsuzlukların çözümü olmanın yanı sıra, size parlak bir geleceğin kapılarını açacağı da bilinmelidir. Letonya ya da Litvanya’da sınav stresi, kontenjan korkusu yaşamadan bütün Avrupa’da geçerli bir spor eğitimi alabilirsiniz. Üstelik yurtdışında spor eğitimi almaya karar verdiğinizde, branş antrenörlüklerinden spor yönetimine, fizyoterapiden spor psikolojisine kadar geniş bir yelpazede seçim şansınız olacaktır. Bu avantajların yanında, 100 yılı aşkın geçmişi ve köklü bir spor geleneği olan seçkin okulların mezunları arasında yer alacaksınız.
Avrupa’da spor eğitimi, ortalama 4 yıldır. Eğitiminiz süresince oturma ve çalışma izniniz olacaktır. Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra yüksek lisans – master programlarına, yüksek lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra ise doktora programlarına devam etme şansına da sahip olacaksınız.
Spor eğitimi ve spor eğitimi alanlarında özelleşen iş gücü ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Özellikle Avrupa Birliği, çocukların, gençlerin ve her yaştan bireylerin spor alışkanlıklarına ve fiziksel eğitime sahip olmasını önemsemekte ve bu alanda düzenli olarak raporlar ve projeksiyonlar yayınlamaktadır. Bu bağlamda Spor eğitimi almış kişiler, Avrupa için ihtiyaç duyulan ve prestijli bir meslek grubudur. Elde edeceğiniz diploma ve uzmanlıklarla, spor kulüpleri, eğitim kurumları, kamu kurumları, özel spor kurumları ve kişisel koçluk gibi birçok iş alanında seçme şansına sahip olacaksınız.
Baltık Ülkeleri, bu fırsatlarla birlikte kaliteli ve prestijli bir spor eğitimi için önemli fırsatlar sunmaktadır. Letonya ve Litvanya’da Avrupa’nın önemli üniversitelerinde eğitiminizi alırken, Kuzey Avrupa’nın keyifli ve güvenli yaşantısına dahil olabilirsiniz.
Parlak bir gelecek ve keyifli bir yaşam için atacağınız bu adım, Baltık Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile sadece bir adım uzağınızda. Yüzlerce öğrenci ve uzun yıllarla perçinlenen tecrübemiz, geniş eğitim seçeneklerimiz, yurtiçi ve yurtdışı ofislerimizle, bu önemli adımı beraber atmak için sizleri bekliyoruz.

Neden Yurtdışında Spor Eğitimi:

 • Özel Yetenek sınavı ve kontenjan sorunu yaşamazsınız.
 • Tüm Avrupa Birliğinde geçerli bir diploma sahibi olursunuz.
 • Letonya ve Litvanya’da önereceğimiz üniversiteleri YÖK tanımaktadır.
 • Hem en yenilikçi spor tekniklerini hem Kuzeydoğu Avrupa’nın köklü spor geleneğinin bir parçası olursunuz.
 • Birçok ulusal ve uluslararası önemli sporcu yetiştirmiş, Olimpiyat madalyalı sporcuları olan eğitim kurumlarında eğitim alırsınız.
 • Eğitiminizin sonunda, İngilizce sizin için bir engel değil, sizin ayrıcalığınız olacaktır.
 • Dünya Standartlarında spor tesislerinde kendinizi geliştirebilirsiniz.
 • Avrupa ülkelerinin geneline nazaran daha uygun maliyetlerle eğitiminizi alabilirsiniz.
 • Okurken verilen çalışma izni sayesinde eğitim maliyetlerinize katkı yapabilirsiniz.
 • Boş zamanlarınızda uygun fiyatlar ile birçok ülkeyi gezebilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz.
 • Yurtdışında aldığınız eğitimle özgeçmişiniz bir adım öne geçer.
 • Yaşayacağınız deneyim ve kuracağınız uluslararası ilişkiler ile özgüveniniz yükselir. Networkünüz genişler.
Diğer Yurt Dışı Eğitim Önerilerimiz İçin Tıklayınız !