blog

Letonya’da Eğitim ve Avantajları

Letonya'da Eğitim

LETONYA’DA EĞİTİM VE AVANTAJLARI

Baltık ülkelerinin merkezindeki Letonya’da eğitim almanın avantajlarını ve ulaşılabilirliğini sizlere sunuyoruz. Avrupa Birliği ve NATO üyesi olan Letonya; köklü, Avrupa ile entegre ve yüksek sıralamalı üniversiteleri ile geleceğinize yeni bir kapı açmak için sizleri bekliyor. Üstelik, Letonya’da eğitim görmeyi tercih ettiğinizde, uygun yaşam maliyetlerinin yanısıra, sağlanan çalışma izni sayesinde kendi kendinizi destekleme ve yeni bağlantılar kurma imkanı da elinizde oluyor. Avrupa Teknoloji Üniversitesi’nin de kurucu üyesi olan üniversitelerde, tam anlamıyla uluslararası bir ortamda, mühendislikten, sosyal bilimlere ve IT teknolojilerine kadar geniş bir yelpazede kaliteli bir eğitim alırken, Schengen Bölgesi’nde serbestçe gezmenin ve yeni kültürleri keşfetmenin büyüleyiciliğine beraber bakalım. Blogumuzun devamında, Letonya’da eğitim almanın avantajları size aktarmaya çalışacağız.

 1. Türkiyenin Avrupa Birliği İçindeki En Yakın Dostlarından Biri: LETONYA

Letonya, Kuzey Avrupa’da Baltık Denizi kıyısında yer alır. Avrupa Birliği’nde Türkiye ile ilişkileri en güçlü ülkelerden biridir. Türkiye’nin AB üyeliği oylamalarında “Evet” oyu kullanan ülkelerin başında gelmektedir.

 1. Baltıkların Merkezinde Kaliteli ve AB Standartlarında Eğitim Fırsatı

Letonya’da eğitim almanın en önemli avantajlarından biri, Uluslararası üniversite sıralamalarında ilk 500 ve ilk 1000 de bulunan üniversitelerde, uygun ücretler ve yaşam masrafları ile eğitim alabilecek olmanızdır.

 1. Avrupa’da Uygun Ücretlerle Üniversite Eğitimi

Letonya’daki üniversitelerin ücretleri diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygundur.

 1. Hem Okuyup Hem Çalışarak Masraflarınıza Katkı Sağlayabileceksiniz.

Letonya, eğitim almaya başlamanızdan sonra çok kısa bir süre içinde çalışma izni sağlayan nadir ülkelerden biridir. Lisan eğitimini alırken haftalık 20 saat yüksek lisans eğitiminde ise full-time çalışma izni ile eğitim ve yaşam giderleriniz katkı sağlama imkanınız olacaktır.

 1. Mezuniyetten Sonra İş Bulma ve Avrupa’da Yaşamınıza Devam Etme İmkanı

Letonya’daki eğitiminizi tamamladıktan sonra, iş bulmanız  için ekstra zaman ve çalışma izni de sağlanmaktadır. Bu sayede, eğitiminizden sonra Avrupa’da bir yaşam kurma şansı ve tercihi elde etmiş olacaksınız.

 1. Avrupa standartlarında, Avantajlı Yaşam Giderleri

Letonya, yaşam giderleri açısından birçok Avrupa Ülkesinden daha daha uygundur. Avrupa Merkezli birçok supermarket, Letonya’da bulunmaktadır. Bu sayede kaliteli, Avrupa Birliği Standartlarında ve  uygun fiyatlı ürünlere ulaşabilirsiniz.

 1. Modern Yurtlarda, Uygun Fiyatlarla Konaklama Çözümleri

Letonya’da eğitim alırken 100 ila 250 Euro aralığında ücretlerle iki kişilik modern yurtlarda konaklayabilirsiniz. Yurtlar genellikle konaklama ücretlerine dahil olarak çeşitli sosyal ve eğlence aktiviteleri, kafeterya, spor salonu gibi imkanları da sağlamaktadırlar.

 1. Öğrenciler İçin Ucuz, Yaygın ve Organize Toplu Ulaşım

Eğitiminize devam ederken, Ay boyunca ulaşım masrafınız ortalama 16 Euro düzeyinde olacaktır. Bu ücret dahilinde, oldukça çeşitli ve organize olarak işletilen toplu ulaşım araçlarının tamamından yararlanabileceksiniz.

 1. Yüksek Sıralamalı ve Türkiye Tarafından Tanınan Köklü Eğitim Kurumları

Letonya’da eğitim alırken kaliteli ve yüksek standartlı bir eğitim aldığınızdan emin olursunuz. Sunduğumuz programlar Türkiye tarafından tanınan, Avrupa Birliğince akredite edilmiş ve uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlara sahiptir.

 1. Üniversite Ortamında Uluslararası bir Eğitim ve İngilizce Hazırlık.

Sunulan hemen hemen tüm programlar için 1 veya 2 dönem İngilizce Hazırlık eğitimi alma imkanınız bulunuyor. İngilizce Hazırlık programları üniversiteler dahilinde, iyi organize edilmiş ve neredeyse tamamen ana dili İngilizce olan öğretmenlerce sağlanmaktadır. Hazırlık Programını bitirdiğinizde seçtiğiniz akademik bölüme devam etmekle birlikte Avrupa Birliği CEFR Dil Sertifikasına sahip olursunuz. Bu sertifika tüm Avrupa’da Geçerlidir.

 1. Daha Çok Uluslararası Öğrenci, Daha Global Bir Ortam.

Dil eğitiminiz ve uluslararası bir öğrenim atmosferi açısından avantaj sağlayan bir diğer konu ise Diğer Avrupa Ülkeleri’ne nazaran daha az Türk nüfusunun bulunmasıdır.

 1. Türkiye’deki Eğitiminizi ve Kredilerinizi Saydırma İmkanı.

Letonya’da eğitim almak istediğinizde, Türkiye’deki eğitiminizden devamla, “Lisans Tamamlama”, “Ders Saydırma”, “Dikey Geçiş” olanaklarını da kullanabileceksiniz.

 1. Baltık Yurtdışı Eğitim: Bölgesinde Uzmanlanmış ve Her Adımda Yanınızda.

Baltık Yurtdışı Eğitim, bu sürecin başından sonuna yanınızda olacaktır. Okul başvuru evraklarının hazırlanması, seçtiğiniz programa kayıt işlemleri, vize dökümantasyonu, oturma izni dökümantasyonu, ve başvurusu, sağlık sigortası, havaalanında karşılama, transfer, konaklamanın ayarlanması hatta cep telefonu hattınıza kadar her aşamada eksiksiz ve detaylı bir hizmet alacaksınız.

 1. Yerinde Destek, Kolay iletişim! Letonya Ofisimiz Sizleri Bekliyor.

Baltık Yurtdışı Eğitim, Letonya merkezli ve Türkiye şubesi ile hizmet vermektedir. Bu sayede ihtiyacınız olduğunda yanınızda olacak ve aradığınızda kolayca ulaşabileceğiniz bir danışmanlık hizmeti alacaksınız.

Related Posts