RİGA OTELCİLİK OKULU

Riga Otelcilik Okulu 2010 yılında kurulmuştur. Yıllar boyunca gelişimine devam etmiş, çok sayıda sektörel profesyonel marka ve eğitim kurumları ile partnerlik yürütmeye devam etmektedir. Okul, süreç içinde bölgenin öne çıkan turizm ve gastronomi eğitimi kurumlarından biri haline gelmiştir.

Riga Otelcilik Okulu, öğrencilerine uluslararası düzeyde geçerli, otel işletmeciliği, işletme, gastronomi programları sunan bir yüksek öğrenim kurumudur. Sunulan programlar, İngiltere’de ve Letonya’da akredite olmuştur. Bu çerçevede öğrenciler, uluslararası geçerliliği olan bir eğitim alırlarken, turizm sektörünün en prestijli kuruluşlarında staj yapma ve eğitimlerine devam etme imkanı elde edebilirler.

Riga Otelcilik okulu, akredite bir BTEC eğitim kurumudur.  Eğitiminiz sonunda kazanacağınız İngiltere merkezli ve dünyanın en prestijli profesyonel diploması olan BTEC size parlak bir kariyerin kapılarını açacaktır.

Otelcilik ve Gastronomi Eğitiminin en önemli bileşeni kuşkusuz stajdır. Riga Otelcilik okulu, öğrencilerine, eğitim programı dahilinde Letonya, Almanya, İspanya, Yunanistan, İtalya ve daha birçok ülkedeki seçkin restoran ve turizm tesislerinde maaşlı staj imkânı ile burs seçenekleri ve erasmus olanakları da sunmaktadır.

Okulun eğitimi destekleyecek fiziki imkanları mevcuttur. Okulun, eğitim verilen alanlara göre özelleşmiş kütüphanesi, otel yönetimi programlarının öğretildiği  bilgisayar laboratuvarı ve profesyonel ekipmanlarla donatılmış mutfağı ile birlikte, Öğrencilerin uygulamaları için kullanılan yüksek standartlara sahip bir restaurantı bulunmaktadır.

Okul Riga Merkez’inde birçok turistik restoran ve otellerin bulunduğu, oldukça hareketli ve avantajlı bir lokasyonda bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: İletişim

ProgramlarEğitim SüresiYıllık Eğitim Ücreti, Avro
Konaklama Hizmetleri Organizasyonu EQF 52,53200
Konaklama İşletmeciliği BTEC 523200
Konaklama İşletmeciliği BTEC 41,53100
Gastronomi – Mutfak Sanatları BTEC 524000
İşletme BTEC 523200