EKONOMİ VE KÜLTÜR AKADEMİSİ ÜNİVERSİTESİ

Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi

Üniversitemizin ismi birbirinden çok uzak görünen iki temel sahayı birleştirmektedir – sosyal (ekonomi) ve insani (kültür). Ancak, bu sahalar birbiriyle ilişkili ve toplum gelişimine zemin oluşturur.

Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi’nin logosu Moebius bandını sembolize etmektedir. Sınırları geçmeden bir yüzey noktasından diğerine geçmeniz mümkündür. Moebius bandı eskilerin sonsuzluk sembolü olarak da anılmaktadır.

Moebius bandı, üniversitemizin dinamizmini gösteren hareketi üretmektedir. Üniversitemiz sürekli gelişmekte ve eğitimdeki yeni eğilimlere, bilime, pazar taleplerine ve öğrencilerin ilgi alanlarına çok hızlı bir şekilde yanıt vermektedir.

Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi’nin logosu (kendini disiplin etmeyi, stabilite ve kararlılığı simgeleyen) mavi ve (yaratıcı enerji ve başarıyı simgeleyen) yeşildir. Eğimli kontür bantları, farklı bilgilere ve topluma ne kadar açık olduğumuzu açık olduğumuzu yansıtmaktadır. Moebius bandında olduğu gibi, bu sembol yüksek öğretimin yasalarının, standartlarının ve kurallarının katı gözetimini işaret etmektedir.

Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi size modern çalışma ortamı teklif etmektedir – gerçek ve görsel derslikler, çok çeşitli kitapları ve yayınları, sesli kaynakları, görsel kaynakları, elektronik bilgi bankasını ve bilgi edinebileceğiniz internet kaynaklarını, Rusça, İngilizce, Almanca ve birçok farklı dilde bulabileceğiniz modern kütüphanemizde yer almaktadır.

  • Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi ve 23 Temmuz 1998’de kurulmuştur.
  • 8 Şubat 2001’de, Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi “Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi Akreditasyon Belgesi” almıştır. 16 Kasım 2006’da üniversitemiz kalıcı akreditasyon almaya hak kazanmıştır.
  • Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi’nin % 51’lik akademik kadrosu doktora derecesine sahiptir.
  • Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi, Fransa’da, İtalya’da, Litvanya’da, Polonya’da, Makedonya’da, Hollanda’da, Slovenya’da, İspanya’da, Türkiye’de, Almanya’da ve Maceristan’daki yüksek öğretim kurumlarıyla, ERASMUS ortaklığı sağlamıştır. Her yıl, Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi’nin partner listesi yeni partnerlerle genişlemektedir. Her yıl, öğrenciler ve öğretim görevlilerimiz değişim programlarına katılmaktadır.
  • Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi, Baltık Denizi’ne kıyısı olan 14 ülke’den 160 üniversite’nin ortaklığının bulunduğu, Baltik Üniversite Programı’nın bir üyesidir.
  • 2013’de üniversitemiz, ilk Fulbright bursiyerlik programına ev sahipliği yapmıştır. Program giderleri, Birleşik Devletler Dışişleri Bakanlığı tarafından karşılanmıştır.

Baltık Yurtdışı Eğitim olarak amacımız sizleri yalnızca en ucuz yüksek lisans fiyatlarıyla değil aynı zamanda en kalitelileriyle buluşturmak.

Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi öğrencileri, dinamik, yaratıcı ve modern hayat tarzını tercih ettiler. Artık onlar üniversitelerinin bir parçasılar! Gelin ve Ekonomi ve Kültür Akademisi Üniversitesi’ne katılın, eğitim yıllarınız unutulmaz olacak!

Daha fazla bilgi için: İletişim

Yüksek Lisans Programları Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti/EURO Kabul Dönemi
İşletme 2 yıl 3100 Güz/Bahar
Döngüsel İktisat ve Sosyal Girişimcilik 2 yıl 3100 Güz/Bahar
Uluslararası Kültürel Proje Yönetimi 2 yıl 3100 Güz/Bahar