LETONYA YAŞAM BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ ÜNİVERSİTESİ
 

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi, Letonya’daki tek tarımsal eğitim sağlayan eğitim kurumu olarak ilk 1775 yılında “Academia Petrina” ismi ile kurulmuştur. 1936 yılından itibaren Jelgava Sarayı’nda bulunmaktadır. Şu an Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi ilgili araştırma alanlarında Letonya ve tüm dünyada katkı sağlayan 7000 öğretim görevlisi ve 300 araştırmacıya sahiptir.

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi Baltık Bölgesi’ndeki öncül üniversitelerden biridir. Her ülkenin ekonomisi için önemli eğitim programları sunan Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi 150 yıldan uzun süredir eğitim sağlamaktadır. Üniversiteye ilk ismini veren ve ilk eğitim programları olan tarımın yanısıra, öğrenciler veterinerlik, gıda teknolojileri, ormancılık, mühendislik bilimi, bilgi teknolojileri, pedagoji, sosyal bilimler ve ekonomi alanında da eğitim alabilmektedir. Yıllar içerisinde bahsedilen eğitim alanları akademik ve pazarın isteklerine karşılık veren araştırma kapasitesine büyük bir etkide bulunmuştur.

Aynı zamanda Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi, ekonomiyi ve rekabeti küresel alanda güçlendiren akademik kadrosunun bilimsel başarılarından dolayı da gurur duymaktadır. Ayrıca yurtdışında veterinerlik eğitimi almak isteyen tüm öğrenciler için Letonya’da tek İngilizce veterinerlik eğitimini sağlayan üniversitedir.

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi, öğrencilerin kendilerini ruhsal olarak zengin ve fiziksel olarak güçlü bireyler olmasını amaçlayan kültürel ve spor geleneklerine sahiptir.

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi’nde okurken öğrencilerin başkenti olarak kabul edilen Jelgava şehri ile tanışacak ve dersleri Baltık Bölgesi’ndeki en büyük alanda dinleme şansına sahip olacaksınız.

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi bilgi, yetenek ve tecrübe çeşitliliğini genişletebilmenizi sağlamak için size beklemektedir. Letonya’da doktora eğitimi için de çok sayıda program sağlayan bir üniversite olarak da göze çarpmaktadır.

Daha fazla bilgi için: İletişim

Doktora Programları Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti/EURO Kabul Dönemi
Ziraat Mühendisliği 3 yıl 4000 Tüm yıl
Tarım ve Bölge Ekonomisi 3 yıl 4000 Tüm yıl
Gıda Bilimi 3 yıl 7000 Tüm yıl
Peyzaj Mimarlığı 3 yıl 5000 Tüm yıl
Çevre Mühendisliği 3 yıl 4200 Tüm yıl
İnşaat Mühendisliği 3 yıl 4000 Tüm yıl
Bilgi Teknolojileri 3 yıl 4100 Tüm yıl