RISEBA ÜNİVERSİTESİ

RISEBA Üniversitesi

RISEBA, uluslararası kariyere giden yolma görevini üstlenerek 1992 yılında kurulmuştur. RISEBA’nın asli amacı tüm öğrencileri ve mezunları uluslararası alanda kariyere hazırlamaktır.

RISEBA, Letonya Cumhuriyeti Bilimi ve Letonya Eğitim bakanlığı tarafından bir yüksek eğitim kurumu olarak tam akreditasyon almış olan bir özel üniversitedir. RISEBA, ayrıca Letonya’daki ilk özel üniversitedir ve şu an Letonya’daki en büyük ilk on en büyük üniversite arasında sayılmaktadır. Halihazırda, 17 farklı seviye ve doğrultuda eğitim programına kayıtlı, 200 yabancı, toplam 3000 öğrencisi ve 8000’den fazla da mezunu bulunmaktadır.

Ayrıca, RISEBA pazarın spesifik olarak ihtiyaç duyduğu ya da pazara ilk kez tanıştırılmış olan eğitim programları sunmaktadır. Ayrıca, üç farklı dilde yüksek eğitim sağlama opsiyonuna sahiptir – Letonca, Rusça ve İngilizce.

Yeni ihtiyaçlarla birlikte genişleyen çevredeki değişimlere uyum sağlamak ve yeni fırsatları takip etmek için, RISEBA çalışma alanlarını yeni eğitim alanlarıyla genişletmiştir – i.e. iletişimleri, yaratıcı endüstriler, medya ve mimarlık ve sloganı “finansal sürdürülebilirlik, uluslararası tanınmış işletme üniversitesi, sanatlar ve teknolojiler”dir. RISEBA, Letonya’da okumak isteyen öğrencilere kendine has yeni eğitim programları sunarak pazara yönelik ihtiyaçlara olan duyarlılığıyla kendini kanıtlamaktadır.

RISEBA, multi-kültürel bir üniversitedir ve yaratıcı, zeki ve bağımsız düşünen bireylerle çalışan küresel pazara, alanlar-arası eğitim sağlamaktadır. RISEBA eğitimde mükemmel kalite, yüksek kaliteli mezunlar, uluslararası tanınmış diploma, mükemmel araştırma üssü ve yüksek nitelikli akademik kadrosu için söz vermektedir. Ayrıca, Letonya’da master yapmak isteyen öğrencilerimiz için de ideal bir seçenektir.

Daha fazla bilgi için: İletişim

Yüksek Lisans Programları Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti/EURO Kabul Dönemi
Stratejik İşletme Yönetimi (Uzaktan Eğitim) 1,5 yıl 3900 Güz/Bahar
Sağlık Yönetimi 2 yıl 4500 Güz
Spor Yönetimi 1,5 yıl 4920 Güz
Büyük Veri Analizi 1,5-2 yıl 4500 Güz
Uluslararası İşletme 1,5-2 yıl 4700 Güz/Bahar
Uluslararası Finans 1,5-2 yıl 4700 Güz
Mimarlık 2 yıl 6700 Güz/Bahar
Yeni Medya ve Görsel-İşitsel Sanat 2 yıl 4000 Güz