LİTVANYA MÜZİK VE TİYATRO AKADEMİSİ

Litvanya Müzik ve Tiyatro Akademisi

Litvanya Müzik ve Tiyatro Akademisi 1933’te kuruldu, halen 40 sanat dalında yaklaşık 900 öğrenciye eğitim vermektedir.

Litvanya Müzik ve Tiyatro Akademisi (LMTA), müzik, tiyatro, dans ve sinema alanlarında saygın bir kariyer hedefi olan sanatçılar yetiştiren, uluslararası alanda isim yapmış bir akademidir. Sanat eğitiminde uzmanlaşan kurum, ayrıca sanat yönetimi ve sanat araştırmaları alanlarında teori eğitimleri sunmakta ve bunları yaratıcı, sanatsal pratiklerle birleştirerek kendine has bir profil kazanmaktadır. Öğrenci odaklı eğitim, araştırma, yenilikleri takip etme, yaratıcılık, verimlilik, doğaçlama ve iş birliği, üniversiteye gelişmeye ve yeniliğe açık bir kurum olma özelliği vermektedir.

Müzik (bestecilik, ses yönetmenliği, folklor müziği, müzik teorisi, müzik eleştirisi), tiyatro ve oyunculuk (performans, sinematografi, senaryo, sinema yönetmenliği, tiyatro yönetmenliği, performans sanatları tarihi ve eleştirisi), dans (klasik ve modern), müzik öğretmenliği (müzik teorisi, müzik öğretimi), sanat araştırmaları (sanat yönetimi), eğitimleri bulunmaktadır. Lisans ve yüksek lisans programlarının tam listesi için Tanıtım Kataloğu’na bakabilirsiniz.

2011 yılı itibariyle Akademi sanatsal doktora (4 yıl derece) eğitimi de sunmaktadır.

Akademi, her yıl 400’den fazla halka açık konser, festival, yarışma ve çeşitli sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim ve araştırma alanlarındaki başarıları uluslararası konferanslarda sunulmakta ve LMTA’nın bilimsel dergilerinde yayınlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için: İletişim

Lisans Programları Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti, Avro
Müzik Performansı 4 8244
Müzik Çalışmaları 4 8244
Dans 4 5065
Dans Altkültürleri 4 5065
Yüksek Lisans Programları Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti, Avro
Müzik Performansı 2 9674
Composition (Academic Music, Digital Technology) 2 9674
Doktora Programları Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti, Avro
Müzik 4 11837