Litvanya Müzik ve Tiyatro Akademisi

Litvanya Müzik ve Tiyatro Akademisi 1933’te kuruldu, halen 40 sanat dalında yaklaşık 900 öğrenciye eğitim vermektedir.

Litvanya Müzik ve Tiyatro Akademisi (LMTA), müzik, tiyatro, dans ve sinema alanlarında saygın bir kariyer hedefi olan sanatçılar yetiştiren, uluslararası alanda isim yapmış bir akademidir. Sanat eğitiminde uzmanlaşan kurum, ayrıca sanat yönetimi ve sanat araştırmaları alanlarında teori eğitimleri sunmakta ve bunları yaratıcı, sanatsal pratiklerle birleştirerek kendine has bir profil kazanmaktadır. Öğrenci odaklı eğitim, araştırma, yenilikleri takip etme, yaratıcılık, verimlilik, doğaçlama ve iş birliği, üniversiteye gelişmeye ve yeniliğe açık bir kurum olma özelliği vermektedir.

Müzik (bestecilik, ses yönetmenliği, folklor müziği, müzik teorisi, müzik eleştirisi), tiyatro ve oyunculuk (performans, sinematografi, senaryo, sinema yönetmenliği, tiyatro yönetmenliği, performans sanatları tarihi ve eleştirisi), dans (klasik ve modern), müzik öğretmenliği (müzik teorisi, müzik öğretimi), sanat araştırmaları (sanat yönetimi), eğitimleri bulunmaktadır. Lisans ve yüksek lisans programlarının tam listesi için Tanıtım Kataloğu’na bakabilirsiniz.

2011 yılı itibariyle Akademi sanatsal doktora (4 yıl derece) eğitimi de sunmaktadır.

Akademi, her yıl 400’den fazla halka açık konser, festival, yarışma ve çeşitli sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim ve araştırma alanlarındaki başarıları uluslararası konferanslarda sunulmakta ve LMTA’nın bilimsel dergilerinde yayınlanmaktadır.[/vc_column_text][vc_column_text]

Daha fazla bilgi için: İletişim

Öğrenim Derecesi Eğitim Programları Eğitim Süresi Öğretim Ücreti, Avro
Lisans Müzik Performansı 4 6973
Lisans Kompozisyon (Akademik Müzik, Dijital Müzik Prodüksiyonu) 4 6973
Yüksek Lisans Müzik Performansı 2 8256
Yüksek Lisans Composition (Academic Music, Digital Technology) 2 8256
Doktora Müzik 4 10758