LETONYA ÜNİVERSİTESİ

Letonya Üniversitesi Riga’da bulunmaktadır ve 1919’da kurulmuştur. Bugün, Letonya Üniversitesi 15 000 öğrencisi, 13 fakültesi ve 20’den fazla araştırma enstitüsüyle, Baltık Bölgesi’ndeki en büyük kapsamlı ve öncü üniversitelerden biridir. Üniversitemiz, 130’dan fazla yerel onaylı akademik ve profesyonel eğitim programı sunmaktadır. Letonya Üniversitesi’nde, araştırmalar, dört temel inceleme alanını temsil eden 50 kadar araştırma alanıyla yürütülmektedir: beşeri bilimler, bilimler, sosyal bilimler ve eğitim bilimleri. Letonya Üniversitesi, uluslararası ortaklıkların gelişimine çok büyük önem vermektedir. Şu anda, Letonya Üniversitesi, ERASMUS programı dahilinde, 31 ülkede 326 kuruluşla 500’den fazla sözleşme imzalamıştır.

Sevdiğiniz mesleği seçin ve işiniz size yük olmasın! Şu bir gerçek ki iyi bir iş ve mutlu bir aile hayatın bir gerekliliği. Başarılı olacağınız bir ilgi alanı seçin ve başarılı, tanınmış alanında profeyonel biri olduğunuzda, yalnızca materyalistçe bir rahatlığa değil aynı zamanda sizi yüksek bilgi düzeyiyle tatmin edecek bir yurtdışında eğitim deneyimine de sahip olacaksınız.

Letonya Üniversitesi’ni seçin – seçtiğiniz mesleği okuyacağınız yer olarak ve öğrencilerin heyecanlı bilgi alanlarını keşfettiği, öğretim üyelerinin alanlarına çok odaklanmış olduğu, uluslararası alanda tanınmış, entellektüel açıdan hareketli bir ortama giriş yapmış olacaksınız. Ruh eşlerinizin arasında olacaksınız ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklara sahip olacaksınız – yalnızca, derslerde, seminerlerde ve laboratuvarda ciddi şekilde çalışacağınız iş arkadaşı olarak değil, aynı zamanda yaratıcı etkinliklerin tadını birlikte çıkaracağınız arkadaşlıklar.

Daha fazla bilgi için: İletişim

Lisans ProgramlarıEğitim SüresiYıllık Eğitim Ücreti, Avro
Asya Çalışmaları3 €                                             2,880.00
Biyoteknoloji ve Biyomühendislik (Riga Teknik Üniversitesi işbirliği ile )3 €                                             3,200.00
İşletme Yönetimi3 €                                             2,970.00
Bilgisayar Bilimleri4 €                                             2,200.00
Kültürel ve Sosyal Antropoloji3 €                                             2,420.00
Uluslararası Ekonomi ve Ticari Diplomasi4 €                                             3,300.00
Diş Hekimliği5 €                                           15,000.00
Tıp6 €                                             9,750.00
Optometri3 €                                             4,000.00
Endüstri Mühendisliği4 €                                             2,750.00
İngilizce, Avrupa Dilleri ve İşletme Çalışmaları4 €                                             2,880.00