RİGA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

 

Riga Teknik Üniversitesi

Riga Teknik Üniversitesi, Baltık Bölgesi’ndeki en eski üniversitedir, öyle ki 14 Kasım 2012 tarihinde Riga Teknik Üniversitesinin 150’inci yılını göstermektedir. Riga Teknik Üniversitesi, onaylı, uluslararası alanda tanınan ve Letonya’daki ikinci en büyük üniversitedir.

Riga Teknik Üniversitesi, çok farklı alanlarda eğitim sağlayan Letonya’daki tek teknik üniversitedir ve yüksek kaliteli akademik ve profesyonel eğitim programları uygulamaktadır.

Yüksek seviyeli eğitim metodları, köklü gelenekleri, yeni teknolojileri ve innovative yaklaşımları, mükemmel araştırma olanaklarını garanti eden bir eğitim sağlamaktadır. Riga Teknik Üniversitesi yarı-zamanlı ve tam-zamanlı eğitim olanağı sunmaktadır.

Riga Teknik Üniversitesi, hem temel hem uygulamalı metodlarla, bilimsel araştırma konusunda hatrı sayılır bir çaba harcamaktadır. Bu gelişmeler daha sonra üniversite dahilindeki tüm eğitim sürecine entegre edilir. Riga Teknik Üniversitesi, eşit sayıdaki akademi ve araştırma kadrosuyla Letonya’da öncü bilim ve mühendislik merkezidir.

Riga Teknik Üniversitesi, yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilere, gelişmiş olanakları ile geniş seçenekler sunmaktadır.

Riga Teknik Üniversitesi, 33 araştırma enstitüsü ve 30 farklı araştırma laboratuvarına sahiptir. Riga Teknik Üniversitesi, yüksek kaliteli ve sayılı (466 kürsü ve profesör grubu) ve araştırmaya dayalı eğitim standartlarıyla gurur duymaktadır.

Riga Teknik Üniversitesi, aynı zamanda 50 civarında dünya çapında farklı ülkelerden öğrencileri ile başı çeken üniversiteler arasında yer almaktadır. Tüm bu köklü geçmişiyle Letonyada doktora akademik geleceğiniz için yapabileceğiniz en iyi tercih olabilir.

Doktora Programları Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti/EURO
Mimarlık 4 yıl 16960
İnşaat Mühendisliği 4 yıl 9460
Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Teknolojileri 4 yıl 8910
Telekomünikasyon 4 yıl 9410
Elektronik 4 yıl 9410
Kimya, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 4 yıl 10700
Parçacık Fiziği ve İvmelendirme Teknolojileri 4 yıl 10700
Elektrikli Teknolojilerin Bilgisayarlı Kontrolü 4 yıl 9830
Akıllı Güç Sistemleri 4 yıl 9830
Çevre Mühendisliği 4 yıl 10750
Makine Mühendisliği ve Mekanik 4 yıl 9830
Taşımacılık 4 yıl 9830
E-Eğitim Teknolojileri ve Yönetimi 4 yıl 8860