ÜNİVERSİTE PROGRAMLARI

LİSANS PROGRAMLARI

Letonya'da lisans eğitimi, son zamanlarda, önceki öğrencilerden dolayı her yıl artan iyi referanslar sayesinde uluslararası öğrenciler arasında çok popülerdir.

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

Letonya eğitim disiplini öğrencilere, yüksek lisans eğitimlerinde belirlenen bir hedefe ulaşmak için kendi yol ve yöntemlerini bulmada yardımcı olmaktadır.

DOKTORA PROGRAMLARI

Letonya uluslararası bağlantıları, deneyimli profesörleri ve yüksek bilgi kaynaklarıyla doktora eğitimi için mükemmel bir ülke.

YÜKSEKOKUL PROGRAMLARI

Türkiye ve Avrupa’da pratik bilginin ve kaliteli eğitimin önemi yadsınamaz. Yüksekokullarımız hedeflerinize en kısa yoldan ulaşmanızı amaçlamaktadır.

ERASMUS STAJI

Baltık Yurtdışı Eğitim olarak, Letonya ve diğer Avrupa ülkelerinde çeşitli kuruluşlarda Erasmus Stajı imkanı sağlamaktayız. Stajlar, Avrupa’da çok dikkate alınan bir konudur ve mesleki uygulama anlamında öğrencilere gerçek çalışma deneyimi sağlar. Bu yüzden Avrupa stajyer alımı konusunda da seçici olabilmektedir.

İLKOKUL VE LİSE

Öğrenciler aldıkları eğitim süresince disiplinli bir uluslararası lise ve ilköğrenim deneyimi yaşayacaklar ve ayrıca profesyonel mesleki eğitim imkanı alarak mesleki alanlarda ilerleme imkanlarına başlangıç sağlanmış olacaktır. Tüm öğrenciler, okul psikoloğu tarafından test edilir ve her öğrenci bağımsız olarak eğitime adapte edilir. Bunun sonucunda, öğrencilerin eğilim ve yetenekleri belirlenerek geleceğe daha iyi hazırlanırlar.

Letonya, pek çok uluslararası öğrencinin uygun bir eğitim programı aradığı bir ülkedir. Letonya, yurtdışında eğitim alanında yüksek Avrupa standartlarını, düşük eğitim masraflarıyla sunmaktadır. Bunun yanısıra, üniversite dahilinde ve dışında çok sayıda sosyal etkilinlik düzenlenmektedir. Bu yüzden Letonya yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için önemli bir lokasyondur.

Daha fazla bilgi için: İletişim