YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

LETONYA ÜNİVERSİTESİ

Letonya Üniversitesi, Riga'da bulunmaktadır ve 1919'da kurulmuştur. Bugün, Letonya Üniversitesi 15 000 öğrencisi, 13 fakültesi ve 20'den fazla araştırma enstitüsüyle, Baltık Bölgesi'ndeki en büyük kapsamlı ve öncü üniversitelerden biridir.

EKONOMİ VE KÜLTÜR AKADEMİSİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversitemizin ismi birbirinden çok uzak görünen iki temel sahayı birleştirmektedir - sosyal (ekonomi) ve insani (kültür). Ancak,, bu sahalar birbirleriyle ilişkili ve toplum gelişimine zemin oluşturur.

RİGA STRADİNS ÜNİVERSİTESİ

Riga Stradins Üniversitesi, otonom ve akademik anlamda amaçlarını ve görevlerini belirlemede bağımsız, hükümet ve halkın yararı için çalışan ve araştırma fırsatlarının yanısıra çok sayıda akademik ve profesyonel eğitim sunan bir eğitim kurumudur. Riga Stradins Üniversitesi, tıp eğitiminde kullanılmakta olan ve öğrencileri modern teknolojiyle buluşturan en iyi uygulamaları bünyesinde barındırmaktadır.

RISEBA ÜNİVERSİTESİ

RISEBA, Letonya Cumhuriyeti Bilimi ve Letonya Eğitim Bakanlığı tarafından bir yüksek eğitim kurumu olarak tam akreditasyon almış özel üniversitedir. RISEBA, ayrıca Letonya'daki ilk özel üniversitedir ve şu an Letonya'daki en büyük ilk on üniversite arasında sayılmaktadır. Halihazırda, 17 farklı seviye ve doğrultuda eğitim programına kayıtlı 200 yabancı, toplam 3000 öğrencisi ve 8000'den fazla da mezunu bulunmaktadır.

RİGA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Riga Teknik Üniversitesi, Baltık Bölgesi'ndeki en eski üniversitedir, öyle ki 14 Kasım 2012 tarihinde Riga Teknik Üniversitesi'nin 150'nci yılını göstermektedir. Riga Teknik Üniversitesi, onaylı, uluslararası alanda tanınan ve Letonya'daki ikinci en büyük üniversitedir. Riga Teknik Üniversitesi, çok farklı alanlarda eğitim sağlayan Letonya'daki tek teknik üniversitedir ve yüksek kaliteli akademik ve profesyonel eğitim programları uygulanmaktadır.

VENTSPILS UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

Ventspils Akademi Üniversitesi, 1997'de kendi kendini yöneten akademi devlet üniversitesi ve bilim enstitüsü olarak kuruldu. Üniversitemizin en temel aktivitesi bilimsel aktiviteleri yerine getirmek ve akademik ve profesyonel eğitim programlarını uygulamaktır.

TURİBA ÜNİVERSİTESİ

Turiba Üniversitesi, 1993 yılında kuruldu ve işletme ve turizm odaklı, belirgin bir vizyona ve stabil Avrupa eğitim disiplin geleneğine bağlılığıyla başı çeken yüksek öğretim kurumlarından biri olarak yer almaktadır. Turiba Üniversitesi 4000'den fazla öğrencisi ve 13000 mezunuyla onur duymaktadır.

LETONYA SPOR EĞİTİM AKADEMİSİ

Letonya Spor Eğitim Akademisi, geleceğin spor uzmanlarını ve eğitimcilerini yetiştiren Letonya'daki tek özelleşmiş yüksek eğitim kurumudur. Letonya Spor Eğitim Akademisi'nin asıl amacı, hem teorik hem uygulamalı olarak öğrencilere fiziksel eğitim öğretmenliği ve fiziksel gelişim uzmanlığı sağlamaktır.

REZEKNE TEKNOLOJİ AKADEMİSİ

Rezekne Yüksek Eğitim Enstitüsü, bilim, araştırma, sanatsal yaratıcı çalışmaların temelde olduğu bir devlet yüksek eğitim ve bilim enstitüsüdür.

DAUGAVPILS ÜNİVERSİTESİ

Daugavpils Üniversitesi, farklı kültürleri barındıran bir çevrede bulunmaktadır ve farklı eğitim kurumlarıyla iş birliği yapmaktadır. Daugavpils Üniversitesi, öğrencilere farklı bir ülkede eğitim ve staj için çok sayıda imkan sağlanmaktadır. Böylece, öğrenciler ekstra tecrübe ve Daugavpils Üniversitesi'nde edindiği bilgileri kullanarak yeni bir bakış açısı kazanabilirler.

RİGA HUKUK YÜKSEK EĞİTİM OKULU

Riga Hukuk Yüksek Eğitim Okulu, öğrenciler ve eğitimciler açısından çok iyi hazırlanmış akademik geleneklere sahiptir. Riga Hukuk Yüksek Eğitim Okulu'nun öğretim metodu gerçek vakalara odaklı ve direkt olarak pratik uygulamalara yakındır ancak aynı zamanda, eğitim bölümüne bağlı olarak karmaşık teorik sorunların açık bir şekilde kavranmasının başarılmasını da sağlar.

ULAŞTIRMA VE TELEKOMÜNİKASYON ENSTİTÜSÜ

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü'nün kökleri Riga Kırmızı Bayraklı Sivil Havacılık Enstitüsü ve Riga Havacılık Enstitüsü'nden ileri gelmektedir. Bu yüzden Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü modern bir tesise ve hemen hemen yüz yıllık bir geçmişe sahiptir. Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü diğer üniversitelerin sundukları programlardan farklı olarak pilotluk üzerine lisans seviyesinde eğitim vermektedir.

ISMA

ISMA, daimi olarak teori ve uygulamalı bilgiyi birarada gerektiren rekabetçi eğitimin gerekli olduğu Avrupa ve Türkiye pazarında, her zaman önemli olan,yaşam boyu gelişim temin etmektedir. ISMA eğitimde genel olarak üç parametreye odaklanmıştır: öğrencinin gelecek planlarına uygun eğitim planı, iş piyasasına odaklı öğrenci gelişimi ve öğrencilerin yaratıcılık ve yöneticilik yeteneklerinin gelişimi.

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi

Letonya Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi (Eski adı: Letonya Tarım Üniversitesi) Letonya’daki tek tarımsal eğitim sağlayan eğitim kurumu olarak ilk 1775 yılında “Academia Petrina” ismi ile kurulmuştur. 1936 yılından itibaren Jelgava Sarayı’nda bulunmaktadır. Şu an Letonya Tarım Üniversitesi ilgili araştırma alanlarında Letonya ve tüm dünyada katkı sağlayan 7000 öğretim görevlisi ve 300 araştırmacıya sahiptir.

BA İşletme ve Finans Okulu

BA İşletme ve Finans Okulu 1992 yılında Bankacılık Yüksek Okulu adıyla Letonya Bankası altında kurulmuştur. 1997 yılında Yüksek Öğrenim Kurumu olarak akreditasyon kazanmıştır. Bugün BA İşletme ve Finans Okulu 1600’den fazla öğrencisiyle kendi finansmanını sağlayan öncül işletme odaklı yüksek öğrenim kurumlarındandır.

Baltık Uluslararası Akademi

Baltık Uluslararası Akademi, 1992 yılında kuruldu ve 2006 yılına kadar “Baltık Rus Enstitüsü” olarak anıldı. Şu an Baltık Uluslararası Akademi, Baltık Bölgesi ve Batı Avrupa ülkeleri arasında, en büyük hükümetten bağımsız yüksek eğitim kurumudur.