ULAŞTIRMA VE TELEKOMÜNİKASYON ENSTİTÜSÜ

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü, 1999 yılında, tek özel üniversite tipi teknik kolej olarak Letonya’da kurulmuştur. Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü, bir yüksek eğitim kurumu olarak kalıcı akreditisyon almaya hak kazanmıştır. 2003’ten itibaren Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü’nün Riga’da ve Daugavpils’te olmak üzere iki şubesi bulunmaktadır.

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü’nün kökleri Riga Kırmızı Bayraklı Sivil Havacılık Enstitüsü ve Riga Havacılık Enstitüsünden ileri gelmektedir. Bu yüzden Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü modern bir tesise ve hemen hemen yüzyıllık bir geçmişe sahiptir.

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü, yüksek okul, lisans, yüksek lisans, ve doktora derecelerinde yüksek eğitim sağlamaktadır.

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü farklı araştırma ve bilimsel çalışmaları yerine getirmektedir. Uzman değerlendirmelerinin sonucu doğrultusunda, Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü öncü bilimsel kurumlar listesinde yer alan Letonya’daki tek özel yüksek okuldur.

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü, başarılı akademik kadrosu, en yeni gereksinimlere uygun, uluslararası olarak geçerli, onaylı eğitim, bilim ve teknoloji zemini ve çok gelişmiş öğrenim alanı sunmaktadır.

Ayrıca, Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü diğer üniversitelerin sundukları programlardan farklı olarak pilotluk üzerine lisans seviyesinde eğitim vermektedir. Bu programın sonunda her mezun yardımcı pilot ya da havacılık mühendisi olarak çalışma şansına sahip olmaktadır.

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü, Letonyada yükseklisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için başka hiç bir yerde bulamayacakları öğrenim programları sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: İletişim

Yüksek Lisans Programları Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti/EURO Kabul Dönemi
Bilgi Sistemleri Yönetimi 2 yıl 4500 Güz
Ulaştırma ve Lojistik 1.5/2 yıl 4500 Güz
Bilgisayar Bilimleri:Yazılım Mühendisliği 1.5 yıl 4500 Güz
İşletme ve Yönetim 2 yıl 4500 Güz
Bilgisayar Mühendisliği ve Elektronik 2 yıl 4500 Güz
Bilgisayar Bilimleri:Data Analistliği ve Yapay Zeka-Çift Diploma 1.5/2 yıl 6500 Güz
Havacılık Yönetimi-Çift Diploma 1.5/2 yıl 6500 Güz