LCC ULUSLARARASI ÜNİVERSİTESİ

LCC Uluslararası Üniversitesi

Litvanya’nın Klaipėda şehrinde yer alan LCC Global hem ulusal ve hem uluslararası alanda prestij sahibi bir sosyal bilimler üniversitesidir. 1991’de Litvanya, Kanada ve Amerikan vakıflarının ortaklığıyla kurulan LCC Global, sunduğu gelecek odaklı interaktif eğitim anlayışıyla bölgede kendine has bir üniversite olma özelliğini taşıyor.

Eğitim modeli, Avrupa değerlerini temel alan disiplin anlayışı ile derslikle sınırlı kalmayacak bir eğitimi hedeflemektedir. LCC, vizyonunun bir parçası olarak, öğrencilerinin çevreleriyle kaynaşmalarını ve uygulamalı eğitimlere aktif olarak katılmalarını teşvik etmekte, her kadın ve erkeğin toplum inşasındaki rollerini vurgulamaktadır.

Program boyunca, öğrenciler hitabet ve yönetim alanlarında potansiyellerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar. Mezunlar ise gerek lisansüstü eğitimlerinde gerekse iş ve girişimcilik alanlarında, analitik ve aktarılabilir becerilerini uygulamakta, toplumda etkin bir şekilde yer almaktadırlar.

Ayrıca, öğrenciler kendi disiplinleri içerisinde, seçtikleri bir alanda uzmanlaşmayı seçmekte veya kendi alanlarından farklı disiplinlerden dersler alabilmektedirler. Din bilimi, İngilizce ve Endüstri öğrencileri çift anadal yapabilmektedir.

Şu anda öğrenci sayısı %40’ı Litvanya’dan, %60’ı dünyanın farklı yerlerinden gelenler olmak üzere 600’den fazladır. Her dönem, Kuzey Amerika üniversitelerinden LCC’ye gelen değişim öğrencilerine eğitim verilmektedir. LCC üniversitesinin üçte biri Litvanyalı, üçte ikisi Batı Avrupa, Kanada ve Amerikalıdır.

Daha fazla bilgi için: İletişim

Lisans ProgramlarıEğitim SüresiYıllık Eğitim Ücreti, Avro
Uluslararası İşletme44050
Çağdaş İletişim44050
İngiliz Dili ve Edebiyatı44050
Uluslararası İlişkiler ve Gelişim44050
Psikoloji44050
Teoloji44050
Yüksek Lisans ProgramlarıEğitim SüresiYıllık Eğitim Ücreti, Avro
Tesol (İngilizce Öğretmenliği)25500