LCC Uluslararası Üniversitesi

Litvanya’nın Klaipėda şehrinde yer alan LCC Global hem ulusal ve hem uluslararası alanda prestij sahibi bir sosyal bilimler üniversitesidir. 1991’de Litvanya, Kanada ve Amerikan vakıflarının ortaklığıyla kurulan LCC Global, sunduğu gelecek odaklı interaktif eğitim anlayışıyla bölgede kendine has bir üniversite olma özelliğini taşıyor.

Eğitim modeli, Avrupa değerlerini temel alan disiplin anlayışı ile derslikle sınırlı kalmayacak bir eğitimi hedeflemektedir. LCC, vizyonunun bir parçası olarak, öğrencilerinin çevreleriyle kaynaşmalarını ve uygulamalı eğitimlere aktif olarak katılmalarını teşvik etmekte, her kadın ve erkeğin toplum inşasındaki rollerini vurgulamaktadır.

Program boyunca, öğrenciler hitabet ve yönetim alanlarında potansiyellerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar. Mezunlar ise gerek lisansüstü eğitimlerinde gerekse iş ve girişimcilik alanlarında, analitik ve aktarılabilir becerilerini uygulamakta, toplumda etkin bir şekilde yer almaktadırlar.

Ayrıca, öğrenciler kendi disiplinleri içerisinde, seçtikleri bir alanda uzmanlaşmayı seçmekte veya kendi alanlarından farklı disiplinlerden dersler alabilmektedirler. Din bilimi, İngilizce ve Endüstri öğrencileri çift anadal yapabilmektedir.

Şu anda öğrenci sayısı %40’ı Litvanya’dan, %60’ı dünyanın farklı yerlerinden gelenler olmak üzere 600’den fazladır. Her dönem, Kuzey Amerika üniversitelerinden LCC’ye gelen değişim öğrencilerine eğitim verilmektedir. LCC üniversitesinin üçte biri Litvanyalı, üçte ikisi Batı Avrupa, Kanada ve Amerikalıdır.

Daha fazla bilgi için: İletişim

Öğrenim Derecesi Eğitim Programları Eğitim Süresi Öğretim Ücreti, Avro
Lisans Uluslararası İşletme 4 3240
Lisans Çağdaş İletişim 4 3240
Lisans İngiliz Dili ve Edebiyatı 4 3240
Lisans Uluslararası İlişkiler ve Gelişim 4 3240
Lisans Psikoloji 4 3240
Lisans Teoloji 4 3240
Yüksek Lisans Uluslararası İşletme 2 7000
Yüksek Lisans Tesol (İngilizce Öğretmenliği) 2 5000