Letonya Spor Eğitim Akademisi
Akademi ilk olarak 6 Eylül 1921 yılında Letonya Fiziksel Eğitim Enstitüsü adıyla kurulmuştur. 8 Kasım 1991 yılında ise Letonya Spor Eğitim Akademisi ismini almıştır. Letonya Spor Eğitim Akademisi, 14 Temmuz 1998 yılında bir devlet yüksek eğitim enstitüsü olarak onay almıştır. Letonya Spor Eğitim Akademisi’nin ilk müfredatı  10 Mart 1992 yılında Letonya Cumhuriyeti Yüce Divanı tarafından onaylanmıştır.

Letonya Spor Eğitim Akademisi, geleceğin spor uzmanlarını ve eğitimcilerini yetiştiren Letonya’daki tek özelleşmiş yüksek eğitim kurumudur. Letonya Spor Eğitim Akademisi’nin asıl amacı, hem teorik hem uygulamalı olarak öğrencilere fiziksel eğitimi, fiziksel eğitim eğitim öğretmenliği ve fiziksel gelişim uzmanlığı sağlamaktır.

Letonya Spor Eğitim Akademisi, spor bilimi aktivitelerini de bünyesinde barındırmaktadır. Halihazırda, Letonya Spor Eğitim Akademisi dahilinde Rekreasyon ve Çevre Enstitüsü, Hareket Ergonomisi Enstitüsü, Spor bilimi Enstitüsü, Öğretmen eğitim geliştirme enstitüsü birçok bilimsel araştırma enstitüsü oluşturulmuştur.

Letonya Spor Eğitim Akademisi’nin gelecek hedefi, spor biliminde gelişmiş inovatif araştırma sunmak ve eğitim prosesine bunu entegre etmek ve yetenekli, başarılı ve rekabetçi spor uzmanları yetiştirmek için uluslararası alanda tanınmış yüksek kaliteli eğitim sunmaktır.

Letonya Spor Eğitim Akademisi’nin çalışanları ve akademik kadrosu, yaklaşık olarak bir asırlık olan geçmişlerinden ileri gelen gelenekleriyle gerekliliklerin ve sorumluluklarının öneminin bilincindedir. Bu gelenek, her zaman daha iyi kaliteli eğitim için, daha fazla olanak sağlamaya devam etmeyi gerektirmektedir.

Baltık Yurtdışı Eğitim olarak Letonya’da beden eğitimi ve spor üzerine yurt dışı eğitim almak isteyen tüm öğrenciler için sınavsız geçiş imkanı sağlamaktayız.

Daha fazla bilgi için: İletişim

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
BİZE ULAŞIN
Aşağıdaki formu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiz.

Eğitim danışmanlarımızdan ÜCRETSİZ destek almak için hemen arayın.

WhatsApp

İstanbul Ofisimizi arayın.

  İsim (Zorunlu)

  E-Posta (Zorunlu)

  Telefon(Zorunlu)

  Konu

  Mesajınız

  X
  ÜCRETSİZ BİLGİ ALIN
  Start typing to see posts you are looking for.