ERASMUS STAJI

ERASMUS Stajı

Baltık Yurtdışı Eğitim olarak, Letonya’da çeşitli kuruluşlarda ücretsiz staj ve Erasmus Stajı imkanı sağlamaktayız. Stajlar, Avrupa’da çok dikkate alınan bir konudur ve mesleki uygulama anlamında öğrencilere gerçek çalışma deneyimi sağlar. Bu yüzden Avrupa stajyer alımı konusunda da seçici olabilmektedir.

Erasmus Staj Programı’ndan, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabilmektedir ve daha önce Erasmus Programıyla herhangi bir üniversitede eğitim görmüş olmanız Erasmus Stajı yapmanıza engel değildir.

Erasmus stajı, öğrencinin okumakta olduğu üniversite, öğrenim derecesi ve bölüme bağlı olarak, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 90 güne kadar sağlanabilmektedir. Bu konuda öğrenim gördüğünüz eğitim kurumunun Erasmus Ofisi ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir.

Staj türleri kuruluşların zamana bağlı olarak firma ve diğer kurumların ihtiyaçlarına göre farklılıklar göstermektir. Bu yüzden yurtdışında staj yapmayı arzu eden öğrencilerin Baltık Yurtdışı Eğitim ile bağlantıya geçmeleri gerekmektir.

Staj programlarından yararlanmak için, öğrencinin peşin olarak – 30 Avro başvuru ücreti yatırması gerekmektedir. Staj için ilgili kurumun sağlanması durumunda Erasmus stajı için gerekli tüm belgeler teslim edilerek öğrencinin 270 Avro ödemesi gerekmektedir.

Sağlamış olduğumuz stajlar için gidilecek ülkelerin başında Letonya gelmektedir.

Daha fazla bilgi için: İletişim